piątek, 3 kwietnia 2015

KISIEL & MEHOW - DETEKTYW PO DRUGIEJ STRONIE SREBRA

nielegal 2015

1. Schody (Intro)
2. Schody
3. Triumf (Intro)
4. Triumf
5. Sen
6. Na tropie zbrodni (Intro)
7. Na tropie zbrodni
8. Lustrzana teoria (Intro)
9. Lustrzana teoria
10. Początek końca (Intro)
11. Początek końca
12. Outro

    Ta epka to nie jest taka pierwsza lepsza płytka. Po pierwsze, Kisiel i Me?How? zbierają na rehabilitację sparaliżowanego Chmiela, rappera i hip hop aktywisty. Specjalnie dla niego założono konto na polakpotrafi.pl oraz miedzy innymi nagrano tę epkę. A w dodatku jest to epka storytellingowa.
    Me?How? robi świetne bity, które pasują doskonale do klimatu opowieści detektywistycznej, jaką snuje Kisiel. Tajemnicze, nieco brudne bity pchają cię do przodu w fabułę. Weź taki 'Sen', który jest istnym mistrzostwem klimatu i bardzo żałuję, że trwa tylko półtorej minuty. To tylko sześć krótkich numerów, ale ta muzyka napędza opowieść i doskonale pasuje do całości. Świetna robota.
    Kisiel już dawno udowodnił, że wart jest uwagi. Jego opowieść, przetykana wstawkami filmowymi, wkręca i zajmuje uwagę. Tu nie ma miejsca na oddech, fabuła toczy się logicznie, więc wciąga. Kisiel przyobleka się w postać detektywa, tropiącego zbrodnię, przy okazji opowiadając o postępach śledztwa i swoich podejrzeniach. Sny przenikają się z rzeczywistością, następują zwroty akcji. No i to zakończenie...
    Co za suspens! Trzyma w napięciu przez całe osiemnaście minut, ale jest to sprawą zarówno podkładów, jak i tekstów. To dopracowana bardzo porządnie opowieść, totalny i zupełny koncept. Żałuję tylko, że epka jest taka krótka. 

OCENA: 5+\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz