piątek, 19 czerwca 2015

PIERWSZA LINIA - MIXTAPE

nielegal 2015

1. Prolog
2. To ja ten MC
3. Zrywamy kajdany
4. Lot dookoła
5. Duma i pamięć
6. Sypią się iskry
7. Front czyli konkret
8. Nie wbijaj gwoździ
9. Upadli
10. Gnieciemy przekazem
11. Ciche wzgórze
12. Zachód stolicy
13. Robię to często
14. Na szczyt
15. Czil
16. Ciao bella
17. To dopiero początek

    Po pierwsze, to jeden z tych albumów z polecenia, o których nie miałbym zielonego pojęcia, gdyby nie link w komentarzach. Po drugie, z tego co się zorientowałem, to są kolesie z warszawskiego Bemowa: Łuki, Gary i BRM. Jedynym znanym czynnikiem jest producent, Dobrosz.
    Ów Dobrosz współpracował jakiś czas z Palmy Is Da Army i bitboksował, tu jednak nie ma nikogo z Palm, a sam Dobrosz odpowiada za całość produkcji, wspomaga go tylko na adapterach DJ Chopin. Mamy tu więc podziemne granie, nieco zainspirowane obrzeżami Wu Tang, zmieszanymi z nieco elektronicznymi kawałkami. Cienkie perkusje, na których nawinięte są bądź sample, bądź nieco syntetyczne brzmienia, generowane z komputera ('Lot dookoła', czy 'Sypią się skry'). Nie są to dobre podkłady, powiedziałbym raczej, że są ubogie w aranżacje, brzmią płasko i bez życia. Denerwują tanie keyboardowe melodyjki, rachityczne pobrzdąkiwania, rachityczne bangery. Całkiem nieźle brzmi np. 'Front czyli konkret', ale to niewielki procent. Ale te bity i tak są tu najlepszą rzeczą.  
    Rapperzy.... o mamo. Tak naprawdę nie wiem, co na ten temat napisać, aby było w miarę wyważone... Chyba powiem tak delikatnie: bardziej chujowych MC dawno nie słyszałem! Technika kuleje, co chwila któryś przeciąga, zatrzymuje się, aby wyrównać flow z bitem, zbyt często rapperzyny się potykają i wręcz wywalają na pysk. Rymy tego typu dadzą radę napisać średnio zdolni uczniowie klasy piątej, MC próbują grać prawdziwych dla gry i prawilnych typu 'razem z Dobroszem wydymamy was bez mydła'. Albo 'aż pęka mi chodnik, leszczy sukces boli', czy 'słyszę rapy chuja warte, tandetne mordy marne'. Szkoda czasu i miejsca, nie byłem w stanie przesłuchać tego gówna bez skipowania.
    Niebezpieczeństwem sprawdzania nieznanych rzeczy z podziemia jest to, że można naciąć się na syfilis w głośniku. Przyznam, że sprawdzając tyle podziemia, naprawdę dawno nie słyszałem czegoś AŻ TAK słabego. Wstydziłbym się puszczać to w eter... To jest asłuchalne, beznadziejne gówno. Nigdy więcej.

OCENA: 0\6 


2 komentarze:

  1. OOOO czemu tak niesympatycznie? Co do Twojej opinii nic nie mam bo każdy ma prawo do własnego zdania tak jak i ty czy typowy fan gangu albanii. Jeżeli w tytule bloga umieszczasz informacje ,która wzywa do zachowania kultury w komentarzach w razie sprzeczności zdań to proszę Cię żebyś sam się do tego stosował a nie EWIDENTNIE UBLIŻAŁ. Rozumiem, że jesteś dorosłym gościem na poziomie z pokaźną kolekcją płyt itp itd który sobie tam słucha i ocenia ale sorry Twoje wypowiedzi i konstrukcja zdań w tym "artykule" są na poziomie słabo wykwalifikowanego GAMONIA OSIEDLOWEGO a równie dobrze mógłbyś wykazać się większym wysiłkiem i argumentacją albo równie dobrze darować sobie zamieszczanie tego tekstu, który jest HEJTEM. WSTYD MI PRZED MOJĄ EKIPĄ,ŻE TACY "BLOGOWI ARTYŚCI" ZAMIESZCZAJĄ TAK OGRANICZONY TEKST NA NASZ TEMAT. Wstyd mi TEŻ, że miałem Cię za kogoś na poziomie z pewną ogładą I powagą w tym co robi a się rozczarowałem. A i tak na marginesie to NIE RÓB ZE SWOICH CZYTELNIKÓW DEBILI i jak już zamieszczasz "RECENZJE" jak twierdzisz to wypadało by znać budowę i charakterystykę tego gatunku literackiego a nie ewidentnie na wstępie zamieszczać informacje że to są twoje subiektywne i osobiste opinie co świadczy już o Twoim poziomie wiedzy na ten temat. DZIWIĘ SIĘ, ŻE KTOKOLWIEK ODWIEDZA TEN BLOG i opiera się o te teksty BO SERIO TO JEST ON POŚMIEWISKIEM DLA POLSKICH WYKONAWCÓW. RECENZJA ma zachęcać bądź zniechęcać do tematu. Ten tekst jedynie zniechęcił mnie do JEJ AUTORA i jest dowodem na to, że moc tej produkcji działa jak trzeba "Leszczy sukces boli" pozdrawiam!
    DOBROSZ MUSIC

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, gdybym postawił 6, to byłbym zajebisty i na poziomie. Nie pierwszy to już raz, więc jest mi to obojętne, co kto sobie myśli, to nie lektura obowiązkowa w gimnazjum. Album jest natomiast najtragiczniejszą rzeczą, jaką miałem okazję usłyszeć od dawna. Pozbądź się tych wacków z mikrofonu, to na pewno będzie lepiej. A sfrustrowane blablabla i płacz urażonego geniusza, którego nikt za życia nie docenia, zostaw dla siebie. Pozdrawiam mimo wszystko i liczę na powrót brzmienia sprzed dwóch lat.

    OdpowiedzUsuń