poniedziałek, 16 lutego 2015

YAHOO - #ELPEBEJBE

nielegal 2015

1. Powrót do normalności    feat. BUŁKOWSKI, PILU
2. Normalny unikat
3. Bezczynność 
4. Licznik Geigera    feat. SOLAR \ BIAŁAS
5. Melius prospectu    feat. JQB
6. Świętuj z nami
7. Widzę ich \ nie widzę ich   feat. BLEJK

    Młody zawodnik z załogi Lepsza Kolektyf wydał miesiąc temu swój debiutancki materiał i... zebrał całkiem pozytywny feedback. Skoro tyle osób to propsuje, to dzieciak musi być tego warty, co? Na pewno warto sprawdzić.
    Choć bity są tu różne, mamy tu też część oryginalnych - te pochodzą od Wezyra i Secretrank. W sumie nie jest to istotne, bo i tak, czy to oryginalne, czy pobrane skądś, brzmią razem bardzo spójnie. Jest to klimat nieco klubowy, zdecydowanie nowoczesny i trapowy. Staccato uderzeń perkusji, syntetyczne melodyjki, głębokie basy - wszystko w szybkim tempie i z konkretnym walnięciem. Mimo, że nie jestem fanem nowoczesnych brzmień, przyznam, że akurat te podkłady są nawet niezłe, na pewno trzymające równy poziom i mające dobry klimat.
    Młodzież nam się tu pokazuje z dobrej strony. Yahoo ukazuje się być sprytnym rapperem o przyjemnym flow, który fajnie płynie po tych połamanych i szybkich bitach. Yahoo ma niezgorsze teksty, choć z tych wersów przebija taka pewność siebie i przekonanie o swoim. Taki młody gniewny mikrofonu, który ma jakieś skillsy i nie poczuł na własnej skórze, jak życie (czytaj ludzie) mogą dać mu po mordzie. Całość więc to takie bragga, które przetykane jest rymami o... no, rymami. Ale nie znaczy to, że teksty są złe - Yahoo wypada tu całkiem dobrze, choć sztosów do zapamiętania nie znalazłem. Różnie bywa jednak z gośćmi: Solar zdecydowanie wygrywa, zaraz za nim jest Blejk. Na drugim biegunie zaś jest żenujący wręcz JQB - reszta daje radę, choć może drażnił mnie swoim głosem Bułkowski.
    Yahoo to bardzo pewny siebie młody rapper, który za jakiś czas może znaleźć w rapgrze coś więcej, niż 'rap dla fun'u, a nie rap dla fanów'. Całkiem przyjemny, nowoczesny rap, na pewno do sprawdzenia, bo a nuż się spodoba. Porządna produkcja, porządny rapper.

OCENA: 4\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz