niedziela, 25 sierpnia 2013

BAZI & DJ NORIZ - SPRAWDŹ TO GÓWNO

nielegal 2013

1. Tak rusza mixtape
2. Nowa dynastia
3. Tak to składam
4. Zjem Cię
5. Nie daj sobie wmówić    feat. PENX
6. Masz powód do obrażenia
7. Krejzi     feat. KOJOT, PEERZET
8. Jestem
9. Co się dzieje
10. Sprawdź to gówno
11. Różnica
12. So fly
13. Łotewa
14. Horror
15. Zamach na rap
16. Wiele dróg

    Kto to jest DJ Noriz, tego chyba nie trzeba tłumaczyć - to on zajął się zmiksowaniem tego 'gówna'. Bazi za to, poza nagraniami z Hipocentrum, pojawiał się już m.in. u Peerzeta, teraz, po ładnych paru latach na scenie, zdecydował się wydać mikstejp, który ma być sprawdzianem jego lirycznych i werbalnych umiejętności.
    Zawsze mówię, że nagrywanie do zagranicznych instrumentali jest wtórne - ale ok, to przecież mikstejp, a nie pełnoprawna płyta. Jest to totalny pierdolnik stylistyczny, od trap, przez nowoczesne bangery, hardkory, aż do zupełnej klasyki. Większośc bitów jest nieznana, choć zdarzają się takie bardziej popularne (Big Pun - 'Superlyrical', czy Mef & Red 'Whateva man') - choćnajwięcej jest tych złotoerowych. Rozumiem, że to tylko bity na mikstejp, pewnie wybrane wg klucza 'lubię, to biorę'. Ale wprowadza to niepotrzebny rozstrzał. Tym bardziej, że w ogóle nie słychać pracy Noriza, cóż on tu zrobił poza montażem? Puszczał instrumentale ze stron B singli?     
    Bazi miał udowodnić swoja przydatność jako emce i to, że ma mega skillsy. No i dobra, udowodnił. Cały mikstejp to 46 minut bezustannego bragga, podwójnych, popiątnych i podziesętnych rymów, które płyną wartkim strumieniem z Twoich głośników. On chce 'rozdupcyć rap grę' i w sumie mogłoby mu się to udać - chciałbym zatem słyszeć pełnoprawny album. Rapper naprawdę ma umiejętności na majku, jego bitewne wersy łba Ci nie urwą, ale tych słabych emce pośle na pewno do piachu. Bazi zaprosił tylko trzech gości - wszak to ma być jego popis. Najlepszy feat to zdecydowanie Peerzet, nieco z tyłu zostają Kojot i Penx.
    No i Bazi pokazał się nam z bardzo dobrej strony. Nie do końca rozumiem Noriza jako współtwórcę, bo ani skreczy jego nie słychać, ani żadnego specjalnego miksu, ale co tam... Za to sam gospodarz potrafi zarzucić kilkukrotne rymy, zalać Cię flow, ale czy rap jest li tylko o flow i kaskady rymów? Tak, czy siak, sprawdź to gówno, bo jest niezłe.  

SPRAWDŹ TO GÓWNO

OCENA: 4+\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz