wtorek, 18 sierpnia 2015

LOOK.OUT - KRAJ MIŁOŚCI EP

nielegal 2015

1. Intro
2. Niewidzenie
3. Sklep
4. Miłość
5. Gniew
6. Zrozumieć potwora

    We wstępie chyba najlepiej będzie, jak zacytuję samego autora: "Kraj Miłości" to płyta o pokoleniu ostatnich lat PRL-u. Podstawowe, codzienne pojęcia ewoluują i nabierają nowych znaczeń wobec tyranii sukcesu, strachu przed samotnością i małych możliwości. Nieznany zupełnie koleś, klimatyczna okładka, trochę tajemnicy... Zainteresowałem się.
    Look.Out sam robi tu wszystko - no, poza skreczami, do których wykonania zatrudnił dwóch ludzi: DJ Danka i DJ MaxAir. Nie jest łatwo określić muzykę na tym materiale. To z jednej strony dość nowoczesne brzmienie, bo sporo tu elektroniki i syntetycznych dźwięków, ale to wcale nie jest njuskul, grajm, czy inne klaudy, trapy. Te komputerowo generowane nuty układają się jednak w dość klasyczne brzmienie - to trochę jakby zestawem dźwiękowym PawBeats zaczął bawić się, dajmy na to, Mżawski. Wynik jest całkiem ciekawy, choć mało przebojowy - powiedziałbym, że raczej wręcz nastrojowy.
    Równie trudny do sklasyfikowania jest sam Look.Out. Ma taki trochę radiowy głos, a do tego pisze wersy niczym komentarz do reportażu i brzmi to wszystko tak, że miałem wrażenie, że za chwilę wejdzie tekst typu "czytał Lucjan Szołajski". Look.Ot potrafi położyć na werble swoje teksty w sposób pozbawiony głębszych uczuć, choć paradoksalnie o tych uczuciach własnie najwięcej mówi: miłości, strachu, złości... To bardzo ciekawa wizja świata, warta wysłuchania i rozkminienia. To tylko dwadzieścia kilka minut, ale jest czego słuchać.
    Płyta jest nieco monotonna - z jednej strony wkręca, ale z drugiej zbyt łatwo wypaść ze skupienia i odejść myślami gdzieś w bok. Jednak na pewno warto przysiąść, włożyć słuchawki i dać się ponieść. Nie ma problemu ze znalezieniem materiału, bo przecież odsłuch jest za darmo na YT. Sprawdźcie, części na pewno wejdzie i nie będzie chciało wyjść. Interesująca pozycja.    

OCENA: 4\6


2 komentarze:

  1. https://www.youtube.com/playlist?list=PLCqtAiCEO5Ztd6YlrCbHIoOF6-PUOxPwi

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak sobie weszło w sumie 4-

    OdpowiedzUsuń