piątek, 4 grudnia 2015

WIELKI FORMAT - ZASIĘG WIRUSOWY EP

nielegal 2015

1. Zasięg wirusowy
2. To
3. Nie wszystkim można pomóc
4. Świadomość
5. To (Remix)

    Drugi album czteroosobowego składu
    Marik, TMK Beats i Wredny - to są osoby, którym powierzono produkcję tego krótkiego materiału. I słusznie, i fajnie. Dali nam oni kilka podkładów, które choć nowocześnie zaaranżowane, tkwią dość głęboko w klasycznych korzeniach hip hopu. Gdyby zrobić wykres, na biegunie klasycznym znalazłby się Wredny z 'Nie wszystkim można pomóc', a na przeciwległym końcu stanąłby TMK, nieco bardziej syntetyczny i bangerowy - i, powiedzmy sobie szczerze, najciekawszy tutaj. Przynajmniej, jeśli chodzi o numer tytułowy, bo 'Świadomość' leci za bardzo cloudami, czego nie znoszę. W składzie WF jest też DJ Francuz, co znakomicie podnosi walory muzyki - szkoda, że tak rzadko chłopcy go wykorzystują.    
    Votec jest sprawnym rapperem, dobrze lecącym po bitach. Żupan ma wyższy głos i leci nieco szybciej. Frytek zaś wyraźnie dzieli linijki, jest nieco toporny, ale nie znaczy, że słaby. Cała trójka radzi sobie nieźle, składają wersy w konkretne teksty, tylko o czym jest ta płyta? Cóż, w zasadzie o wszystkim i o niczym. Trochę bitewnych wersów, coś o żywocie zwykłego człowieka... To tylko cztery numery, więc multum treści też nie możemy oczekiwać. Nie ma tu nic do cytowania, ani zapamiętania, ale to są zwyczajne, porządnie poskładane rymy.
    Kolejny album Wielkiego Formatu i następna porządna, naprawdę niezła płyta, która zupełnie nic nie wnosi. Jednak, tak jak pierwszy materiał, warto to sprawdzić, na pewno wielu osobom spodoba się to brzmienie, jako i mi się spodobało.

OCENA: 4\6

WKURWIA MNIE WYSZUKIWARKA YOUTUBE NA BLOGGERZE, BO NIE WYŁAPUJE NCZEGO, CO JEST POTRZEBNE, DLATEGO WSTAWIAM TE DEBILNE LINKI

1 komentarz:

  1. https://www.youtube.com/playlist?list=PL6oaEzmI2Ua04004kLMbThjNJiSQ6i1ag
    Bury x Fibru - Asymilacja [EP 2015]

    OdpowiedzUsuń