niedziela, 15 grudnia 2013

DEFINICJA STYLU - ZBIÓR RÓŻNYCH MYŚLI

nielegal 2013

1. Wiem co myśleć
2. Ale kino
3. Dynamit   feat. JOTES
4. Pełny portfel
5. Zapal światło
6. Dwa naboje
7. Ray Charles  feat. JOTES
8. Chcą   feat. SIOŃKA
9. To tylko słowa    feat. BASZAJ
10. Superbohater
11. Harakiri
12. To jest kosmos
13. Bez spiny   feat. SIOŃKA

    Dwóch rapperów, Woytah i KaterOwy, uwikłani wcześniej w różne inne projekty, zetknęli się jakiś rok temu i postanowili coś razem nagrać. We wrześniu ukazał się ich pierwszy materiał, który w Przemyślu i okolicach zebrał bardzo pozytywny feedback
    W Przemyślu może brak jest producentów, a może każą sobie słono płacić za bity, więc jedynym wyjściem z takiej sytuacji, jest zawinięcie instrumentali skądinąd - czy raczej skąd się da. Nie boli to bardzo, kiedy są to podkłady mało znane - tu właśnie tak jest, przy czym trzeba pochwalić chłopaków za dobór bitów, bo wcale nie są takie złe, jak większość tych pobieranych z darmowych serwisów. To, zresztą jak sami przyznają, ich hołd dla klasycznego hip hopu, dlatego postarali się zebrać podkłady o jak najbardziej klasycznym brzmieniu właśnie. Nie jest źle.
     Co do rapperów, również nie jest źle. Ok, nie wspinają się na jakieś wyżyny, ale są to zwyczajni, poprawni emce z podziemia. Mają porządne flow, nie gubią się, nie potykają - nie ma się czego czepić. Po Katerowym słychać, że maczał palce w hardcore'owym zespole, bo ma nieco ostrzejszą nawijkę, ale ogólnie obaj są na podobnym poziomie. Teksty też są porządne - nie zapadają jakoś szczególnie w pamięć, ale nie przeszkadzają, a czasem są nawet całkiem, całkiem. Rapperzy opowiadają o wszystkim, co ich otacza: kasie, o tym, że chcieli kiedyś być jak komiksowi bohaterowie, wyszydzają telewizyjne konkursy talentów, jednak wypadają najlepiej w konkretnych bitewnych kawałkach: 'Dynamit' i 'Harakiri' - które są chyba najlepsze na albumie. Goście są, ale jakby ich nie było, poza Siońką, której głos świetnie ubarwia parę kawałków.
    I co? Czasem warto przeglądać lokalne strony hip hopowe - wszak prawie każdy region ma jakieś podobne: radomskirap, warszawskihiphop, rapwgorzowie itd itp. Czasem nie nadążam śledzić. Ale tym razem udało mi się trafić całkiem sympatyczną propozycję z Przemyśla i myślę, że będę śledził. Spoko materiał.

OCENA: 4\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz