poniedziałek, 9 grudnia 2013

MARIOBOSS MBS - RAP DLA SIEBIE EP

HHI 2013

1. Swój    feat. JURI
2. Celując W Niebo
3. Skrajności
4. Gdzie Się Podziali
5. Konstelacje Problemów
6. Daj Mi Tą Miłosć   feat. JURI
7. Tylko Sny  feat. JURI

    Kim jest Marioboss? Rapperem z Kamesznicy. E? Gdzie jest Kamesznica? Na Śląsku, to mała, acz zacna wieś nieopodal Żywca. Marioboss do tego jest członkiem lokalnego składu RDU Crew i na tym moja wiedza się skończyła - zasilana internetem, przyznam.
    Przyznam również, że zostałem zachęcony okładką do przesłuchania materiału - koleś przypomina mi Big Moe, którego bardzo lubię. Ale niestety nic z tych rzeczy. To kolejny album na bitach Bóg jeden wie skąd, bo te obcojęzyczne, wsamplowane  refreny robią słabe wrażenie... Skoro nie ma podanego żadnego producenta, wnioskuje, że są po prostu zwinięte z freeshare'ów, przy czym dobór podkładów czasem wręcz woła o pomstę do nieba, bo część brzmi jak lekko unowocześniona ścieżka dźwiękowa do płyt Sandry lub CC Catch, co niekoniecznie jest fajne. Koleś w czapeczce Compton daje jakieś rozmymłane, pseudoniuskulowe rapsy. Nie, muza to słaba strona płyty.
    Niby, że teraz o mocnej stronie? Oj, jeszcze nie. Sądząc po posturze Mario, można by się spodziewać silnego głosu i mocnych wersów. Nic z tego, Mario ma cienki głos, poprawne flow i teksty o życiu, które szczerze mówiąc ominęły mnie szerokim łukiem, bo nie potrafię zacytować  choćby jednego ciekawszego wersu, a nie chce mi się słuchać materiału raz jeszcze. Założenie pewnie było takie, że na rzewnych bitach Mario popłynie kilka życiowych mądrości i rozkmini prawa rządzące światem, ale... To jest zupełnie nijakie i bezbarwne. No i jeszcze sprawa gościa, występującego w aż trzech kawałkach, Juriego. Ważny jest dobór gości na płytę - tu gość dobrany jest idealnie, bo na tle jego braku umiejętności Mario jawi się jako supaemce.
    To gdzie, spytacie się, są dobre strony? A oto jest jedna - ten materiał to epka i jest bardzo krótki. To niezaprzeczalna zaleta. Długa droga przed Mario choćby do średniaków podziemnych. Dobra okładka nie zrobi dobrego materiału, czaisz? Niestety, na razie słabo.

OCENA: 2\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz