wtorek, 8 kwietnia 2014

TEPEKA - STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

Osiedlowy Rap 2014

1. Nie chcę pamiętać
2. Wiem co tu robię
3. Tracę sens życia   feat. STP
4. Bezsenność   feat. IWR

    Często ktoś zwraca mi uwagę na jakiegoś wykonawcę, mówi, że kurde ten koleś u nas rządzi, a ja się zastanawiam, kim ten człowiek do cholery jest? Po czym włączam materiał i... albo jest to taki syf, który daje do myślenia, że scena w danym mieście to masakra albo okazuje się, że jest ok i koleś ładnie reprezentuje swoją miejscówkę. Tepeka to koleś ze składu STP z Bartoszyc, który pokusił się o wydanie właśnie swojej króciutkiej epki.
    No dobra, o muzie nie ma co mówić, bo jest zupełnie freeshare'owa, pobrana z darmowych serwisów. To typowa muzyka z podobnych stron internetowych: zero sampli, proste granie melodyjek na klawiszach, taki pseudo klasyk, bez funku, bez serca, za to z całą masą tagów producenta. No, ale hitów się nie spodziewajmy po darmowych podkładach. Zwykłe bity, żeby sobie potrenować nawijkę.
    Jednak TePeKa, jak wydaje się, trenował już sporo. To ukształtowany rapper, siedzący jednak tak głęboko w podziemiu, że poza najbliższą okolicą, niewielu o nim słyszało. Ciekaw jestem bardzo, co wyszło by z tego, gdyby mu dać podkłady od topu naszych producentów - jak brzmiałby na muzyce napisanej dla niego? Tepeka ma życiowe teksty, bez obezwładniających panczy, ale szczere i porządne, choć wers w stylu 'nie wiesz ile w tych butach przeszłem' doprowadził mnie bez mała do płaczu.
    To tylko cztery numery, na darmowych podkładach ściągniętych z internetu. Ale prawdę mówiąc, Tepeka ma coś w sobie - to taki porządny, rzemieślniczy rap z podziemia i gdyby dać mu szansę wydać album na oryginalnej muzyce, pewnie dałby radę poskładać ciekawy materiał - na pewno lepszy, niż 40% legalnych albumów.

OCENA: 4-\6


1 komentarz:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=Vm1eUCf0goU

    OdpowiedzUsuń