niedziela, 8 września 2013

DJ SOINA - KRĘCI MNIE VINYL 2

Szpadyzor 2013

1. Intro    feat. RAFI
2. Słychać Nas Z Dala   feat. RAFI, KNIGHTSTALKER
3. Przejmujemy Kontrolę    feat. MASSEY
4. Kręci Mnie Vinyl    feat. RY23, KOWALL, LONT
5. Smak Jointa    feat. QLOP, BUBEL
6. Zapomnij   feat. KAJMAN, KROOLIK UNDERWOOD, RAMZES
7. Wybuchowy Mix (Exclusive Version)    feat. JONGMEN, WSRH
8. Boollywood   feat. BEZCZEL, POSZWIXX, EDE, KALA
9. Nieskomnie    feat. WUAESPECJAL, DMK, MARTITA, YAK
10. Co cię trapy?    feat. BROŻAS, RUDI
11. Życie w Ciągłym Stresie    feat. BUCZER, CEGŁA
12. Nic o mnie nie wiesz   feat. EDIZZ, DZIKU, GINGER, CEHA, YANKEE DOO DOO, SNOOF, YAK, DOLUN, GRYPH, MIELCAR, CZUBI, RUDI, HAŁAS, C-ZET, ALLCZAPONE
13. Bilet w jedną stronę   feat. SHELLERINI, KACZOR
14. Pijemy Za Sukces   feat. PIH, KUBISZEW, MROKAS, FIOŁAS
15. Outro

    DJ Soina jest znanym drapaczem w Poznaniu i blisko współpracuje z Guralem i spółką, ale nie stroni od pokazywania się na podziemnych produkcjach. Naturalną rzeczą chyba dla DJa jest to, że kręci go winyl, zatem to już druga część składaka, którego kompiluje i firmuje swoim imieniem Soina.
    Soina czuwał nad złożeniem w całość kawałków, zrobionych przez Cehę i Doluna, do których dograli się rapperzy z całej Polski. Muzyka jest wystarczająco klasyczna, żeby w zestawieniu z tytułowym winylem nie raziło w oczy. Czy też uszy. Są to podkłady osadzone bardzo w stylistyce Szpadyzora (bejbe bejbe), czyli są sample, ale i sporo elektroniki. Są to w większości bangery, niektóre bardziej zwyczajne, część kląskające hajhetami, ale są to bity kiwające głową i mające nakręcać imprezę; takie nadające się również do auta. Nie wszystkie są fajne, ale przynajmniej ujdą. Będą się na pewno podobały fanom brzmienia poprzednich płyt Gurala. Rola Soiny polegała na spojeniu tego wszystkiego w jedno i ozdobieniu tego materiału soczystymi skreczami - z czego DJ wywiązał się bez zarzutu.   
    Na majku mamy przegląd rapperów z całego kraju - i tych fejmowych, wydających swoje płyty na legalu, i tych nikomu nie znanych, siedzących głęboko w podziemiu. Do nich dołączył jeden wykonawca spoza granic Polski. Jak wypadli? Różnie. Rafi typowo dla siebie, Knightstalker to niemiecki rapper, rymujący po angielsku - ujdzie w tłoku. Zadziwiająco dobre (jak na siebie!!) wersy zarymował Massey, ujęły mnie wersy Wuaespecjala, Edizza, Kaczora i Bezczela, ale większość rymujących tu gości jest dość przeciętna. Lepsze wrażenie zrobiła na mnie kolaboracja Kajmana, Ramzesa i Kroolika w 'Zapomnij', wybuchowy mix Jongmena, Słonia i Szelki. Wpadnie nam tu w ucho kilka ciekawych wersów, większość po prostu jest, ale nie można powiedzieć, że są tu jakieś straszne wpadki. Spodziewałbym się dołów u Masseya, ale ten dał radę. Najsłabsze występy za to znajdziemy na posse kucie 'Nic o mnie nie wiesz' (All Czapone, Rudi z absurdalnymi przyspieszeniami i zwolnieniami i pewnie parę innych wejść).
    Trochę mam problem z tą płytką. Niby jest ok, wszystko fajnie, ale czegoś tu brak. To znaczy, Soina zrobił to, co do niego należało, gorzej z niektórymi podkładami i zaproszonymi gośćmi. Ale wiadomo, że przy takiej ilości zaproszonych osób ciężko utrzymać stały poziom. Płyta nie jest zła, ale szału nie wzbudza.

OCENA: 4-\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz