poniedziałek, 4 listopada 2013

RAMIĘ W RAMIĘ - ZAKAZANY OWOC

nielegal 2013

1. Bo To Jest To  Intro
2. Dwie Pasje rmx.Bongo Słowik solo
3. Zakazany Owoc  REGGAE VERSION
4. Czarny Atrament  Bongo solo
5. Miejski Azyl 
6. Afekt  Minus solo
7. Zatrzymać Ziemię  Outro
8. Zakazany Owoc prod.Bongo RAP VERSION Bonus Track

    Ramię w Ramię to wspólny projekt trzech kolesi z Krakowa: Minusa, Bongo i Słowika. To młody zespół, mało znany na scenie nie tylko krajowej, ale i samej małopolskiej. Niedawno, ramię w ramię nagrali swój (tak mi się wydaje) album, który wygrzebałem z czeluści krakowskich portali.
    Pierwsze zdziwienie to fakt, że jeden z bitów zrobił Donde. Oprócz niego znajdują się tu produkcje od kilku mniej znanych bitmejkerów: Sinima, WrazieWu, DJ Kaktuz, Leon Beats i członek grupy, Bongo. To muzyka zdecydowanie nowoczesna, w założeniu nieco trapowa, ale często po prostu to darmowe bity do ściągnięcia z freeshare'owych serwerów, które robią wiele złego. Takie podkłady są wtórne i płaskie. Wyróżniają się dwa traki: regałowa wersja tytułowego kawałka i 'Miejski azyl' od Dondego z ostrzejszymi gitarami - ale nie znaczy to, że te kawałki są udane, bo... Patrz niżej.  
    Bongo, Minus i Słowik mają podobne umiejętności i style - ciężko mi się opowiedzieć, który z nich jest lepszy, bo wszyscy są mocno przeciętni. Chyba Słowik jest najgorszy, ale nie oszukujmy się, wszyscy mają spore braki w technice, ale i w liryce nie jest lepiej. Najprostsze, łatwe do przewidzenia rymy, głupie gadki o jaraniu ('jarajmy, bo to dar Boży'), nieudolne pancze i bragga ('i potem zamiast rapu słyszę sialala') no i miejska duma z lokalizacji. Pierdoły, pierdoły, pierdoły i to w słabym stylu. Nie ma tu żadnych gości i może to i lepiej...
    Tak, jak wygrzebałem album z głębokich podziemi, tak szybko zakopałem to z powrotem. No, może i chłopcy się starają, ale błagam, takie nagrania to się chowa do szuflady, a nie publikuje, nawet jeśli internet przyjmie wszystko. Mizeria.

OCENA: 2-\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz