piątek, 1 listopada 2013

RUDY ZTZ - ZANIM TO ZOBACZYSZ

Strife 2013

1. Kwestia podejścia
2. Mamo
3. Nie ma mnie dla nikogo
4. Patent na...
5. Widzę
6. Pamiętaj co mówił trener   feat. 13POTAR
7. Sezonowi przyjaciele   feat. JAGŁA
8. Poczuj tą siłę   feat. JOHN87
9. Zanim to zobaczysz

    Rudy jest znana osobą u siebie w mieście, bo zajmuje się rapem od dość dawna. Zagrał jakieśtam koncerty, udzielał się na grodziskiej scenie w grupach R.E.S.P.E.C.T., DGP-1 i KartoGramoFonia, jednak nie dochodząc zbytnio do pobliskiej Warszawy, w której obecnie mieszka. Teraz uderza ze swoim materiałem, ZTZ - Zanim To Zobaczysz.
    Część bitów nie jest opisana, z czego rozumiem, że została zawinięta z darmowych serwerów, choć te opisane ksywkami Denra, Flobeatz i RedHood też pewnie pochodzą z różnych shadowvill'ów i tego typu stron. To taka typowa freeware'owa muzyka, melancholijnie elektroniczna, bezpłciowa i nijaka. Słuchając kolejnej płyty na bliźniaczo podobnych podkładach, zawiniętych z tych samych serwerów zaczyna mnie męczyć i od razu łapie mnie niejaki wkurw. Dlatego o muzie więcej nic nie powiem.
     Rudy jest emce poprawnym i nie wyróżniającym się niczym spośród masy innych. Ma wystarczające flow i technikę, może rymuje nieco ze zbyt małym zacięciem, aby przyciągnąć słuchacza. Tekstowo to też typówka, wersy o życiu, podjęte z każdej możliwej strony, aczkolwiek bez jakiegoś szczególnego pomysłu. Ot, chłop sobie jedzie o swoich sprawach, teksty ma poprawne, ale nie zapadają w pamięć. Z gości nieźle wypadł Jagła, który w sumie zeżarł i innych rapperów i samego Rudego i jest tu jaśniejącym punktem.
    I co? Kolejna, taka sama płyta, jakich tylko w tym roku słyszałem ze 30. No i co, że da się słuchać (o bitach miałem już nic nie mówić!), kiedy to może być ktokolwiek na dowolnej płycie z koszyka numer 10, gdzie jest kilkadziesiąt identycznych płyt. Wychodzi obecnie tyle tego, że bylejakość natychmiast przekreśla jakiekolwiek szanse na dostrzeżenie...

POCIĄGNIJ I ZOBACZ SAM

OCENA: 3\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz