niedziela, 1 czerwca 2014

E.D. - LETARG

nielegal 2014

1. Intro
2. Letarg
3. Utracony dom
4. Przetrwać
5. Rozbitek
6. Wyższe piętro
7. Tyle dróg...
8. Na polu walki
9. Na zawsze nasze
10. Dla ludzi
   
    Easy Delirium to nowy zespół, składający się z dwóch młodzieńców: Kilaza i ASM. Chłopcy mają po 17 lat i starają się zrobić coś fajnego i pomimo ewidentnych niedociągnięć, postanowiłem o nich tu jednak napisać. W końcu piszę też o podziemnych rzeczach, tak?
    ASM w tym duecie produkuje. I w sumie nawet nieźle sobie radzi, robi podkłady całkiem klasyczne, takie nieco złotoerowe, jednak przyznam, że musiałem dać mu szansę - bo chłopcy nagrywają, zdaje mi się, w warunkach niczym za króla Ćwieczka i brzmi to wszystko jak nagrane w łazience na jeden mikrofon sceniczny, kiedy starzy wyskoczyli wieczorem się zabawić. Jednak gdy na moment przymkniemy ucho na jakość, spoza szumów i dudnienia wyłonią się bardzo fajne podkłady, z dobrze wystukaną perkusją i ciężkim basem, a także dobranymi samplami. Słuchało by się tego doskonale, żeby nie jakość.
    Gorzej z rapperami - co nie znaczy, że zupełnie źle. ASM i Kilaz maja pomysł, starają się pisać porządne teksty i jeśli kawałki nagrają w dobrych warunkiem, nie będą się bać mikrofonu, doszlifują flow, będzie naprawdę dobrze. Na razie chłopcy się nieco wstydzą, trochę gubią i na szczęście, nie prezentują utopijnej martyrologii, nie tną się patyczkiem od Big Milka, tylko są to wyraźnie teksty na miarę początkujących 17-latków. I to teksty dość obiecujące.
    Zazwyczaj aż tak podziemnych produkcji nie oceniam i nawet się nie wysilam, żeby ich porządnie wysłuchać. I tu moim pierwszym odruchem było 'wyłącz to!'. Ale nie wyłączyłem. I dobrze, bo jeśli chłopcom zapał nie minie, to coś z tego może być. Na razie 'młodzi dają wyraz buntu', potrzebują studia, kogoś, kto ich poprowadzi, ale ja tu usłyszałem spory potencjał - oni mają jeszcze czas. I oby następny projekt zaskoczył już wszystkich, czego życzę. Ocena jest, jaka jest, ale nie o to tu chodzi. Czekam na kolejną, porządnie nagraną rzecz.

OCENA: 2+\6 


1 komentarz:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=I4AwbJ7dZLY&feature=youtube_gdata obczaj to

    OdpowiedzUsuń