niedziela, 20 października 2013

DAMSON & ZETEMEL - CZAS, LUDZIE, PIENIĄDZE

nielegal 2013

1. Intro
2. Taki już jestem
3. W świetle ulic   feat. EL SHIWO
4. Wczorajszy dzień następnym
5. Zbuntowany świat
6. Uciekam jak najdalej
7. Miasto budzi się
8. To nie ten czas (Outro)
9. Fart od życia (Bonus track)
10. To właśnie my (Bonus track)
11. Wiedz, że coś się dzieje (Bonus track) - DAMSON & FAUN

    Dwóch kolesi z niewielkiego Goleniowa pod Szczecinem połączyli swe siły, aby nagrać płytę. Damson rymuje, Zetemel również produkuje, lokalnie są znani, zwłaszcza w swoim mieście. Pora na wyjście w kraj? Ha, zobaczmy...   
    Jak wspomniałem, Zetemel ogarnia produkcję, ale tutaj dał tylko intro i jeden kawałek. Resztę zrobili NX, El Shiwo - kolejny rymujący producent, Faun, Donde i Kroser. Zna ich ktoś (poza Donde naturalnie)? No właśnie, jaki fejm, takie bity. W większości to typowa podziemna masówka, idąca mocno w stronę elektroniki i baunsów-trapów, tylko Donde wprowadza tu pewien niepokój gitarami elektrycznymi, jednak nie ma tu nic, na co warto zwrócić uwagę. Nuda.   
    Wprawdzie Zetemel jest producentem, ale nie znaczy to tym razem, że jego rap jest marny. Ma wysoki głos, ale pełen pasji i płynie po bicie sprawnie, ale prawie dokładnie tak samo, jak Damson, którego można rozpoznać po nieco niższym głosie. Dobra, czepiam się, jak na podziemie mają całkiem przyjazną technikę. Gorzej niestety wychodzą teksty, bo są najzwyklejsze w świecie, tyle, że się rymują. Wprawdzie słychać, że emce wierzą święcie w to, co mówią, niby poruszają ważne tematy, ale te wersy nie... poruszają. Nuda.
    Typowy, nudny produkt z podziemia, dla lokalnych kolesi i kumpli. Niestety, słuchając multum nielegali i wygrzebując z podziemia przeróżne wynalazki, słyszałem takich rzeczy już setki. Rzecz do pozostania w podziemiu na dobre.

OCENA: 3-\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz