czwartek, 24 października 2013

SUCHY - WYMAGAM WIĘCEJ

nielegal 2013

1. Uwolnij wyobraźnię (Intro)
2. Wymagam więcej
3. Chłód     feat. MATA
4. Historia o muzyce (szalone 90’)   feat. PELE
5. Przeładowanie broni   feat. SWĘDZIOL
6. Kolory zła
7. Odpocznij   feat. CZARNY, PELE, MATA, HARY, SWĘDZIOL
8. Życie, długopis i papier  (Mata & Szyba & Suchy)

    W tym roku wyszła już płyta Projektu WEST na legalu, którego Suchy jest członkiem, tak samo jak ekipy WdoPdoS. Okazuje się jednak, że Suchy jest płodnym zawodnikiem i właśnie wydał swoją drugą płytę po 7 latach pracy w projektach. Tytuł wskazywałby, że to pozycja ambitna...
    Całość albumu wyprodukował Swędziol, kumpel Suchego z WdoPdoS, tylko jeden kawałek, ostatni, zrobił Czarny z Beat Squadu. Spodziewałem się może jazd bliżej g-funku, ale to raczej hardkor w stylu westowym. Takie ciężkie klimaty, ale nie takie, jakie znamy z tysiąca płyt ulicznych - może dlatego, że nie jest to płyta uliczna, choć tematy 'chodnikowe' są tu poruszane, a jakże. ale również sporo jest o muzyce 'którą kocham, którą w radiu niezupełnie możesz posmakować'. Owe mocniejsze klimaty przetykane są laidbackowymi i bardziej klasycznymi trakami, takimi jak 'Odpocznij', czy 'całkiem fajna 'Historia o muzyce'.   
    Suchy jest typowy. Typowe flow, typowe teksty, choć jechane całkiem poprawnie i z widoczną pasją. Opowiada on o wszystkim: życiu, ukochanej muzyce, trochę o sobie... Nawet to wszystko jest w porządku i słuchanie go wcale nie boli, bo Suchy się stara. I dobrze, choć nie zawsze wychodzi jak powinno - to o śmieciach w 'Kolorach zła' jest... suche strasznie. Na majkach gościnnie występuje cała plejada kolesi ze składu WdoPdoS: Mata, Swędziol, Pele i Hary - jedynym gościem spoza ekipy jest Czarny z legendy polskiego g-funku, Beat Squad. I dość powiedzieć, że tu są.
    Taka to epka... możliwa. Trochę w klimacie Projekt WEST, nieco może mocniejsza. Da się spokojnie posłuchać, choć części osób wahałbym się zaprosić na płytę, bo nie dają rady zupełnie. Dwadzieścia sześć minut westcoastowej jazdy w przeciętnym wykonaniu.

OCENA: 3\6 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz