poniedziałek, 14 października 2013

NASER - DEMO


nielegal 2013

1. Ci ludzie
2. Zegarowa bomba
3. Wannabe
4. Do sedna
5. Dwie drogi

    Naser znany jest w Małopolsce z różnych bitew freestylowych, występował również z Vixenem, zatem nie jest takim zupełnym żółtodziobem. To 'Demo' jest przygrywką przed jego długometrażowym albumem pod tytułem 'Gabinet Luster', który ma wyjść już w tym roku. Warto będzie po niego sięgnąć? Odpowiedź na demówce.
    To tylko demo, sprawdzian skillsów, więc i bity są bardzo różne - zazwyczaj pozawijane z free share'owych serwisów z podkładami. Ale, jako jeden z niewielu, Naser przynajmniej napisał, komu podkłady zawdzięcza. To The Dzonsons, Sean Divine, Sokollo, Ear2thaBeat i UB Beats. KAżdy z nich produkuje zupełnie inne rzeczy: The Dzonsons to klasyczny rap na samplach. Sean Divine z kolei daje nowoczesne rzeczy o połamanych perkusjach i brzączących basach - podobne rzeczy produkuje Sokollo. Ear 2 Tha Beats to również sprawa nowoczesna, ale taka bardziej bangerowa i mocno energiczna. Na koniec jest UB Beats ze swoim ultranowoczesnym dubstepem. Całość wspomaga swoimi skreczami DJ Pan Zimna Łapa.
    Naser wykształcił w sobie już fajne flow, bardzo dobrze płynie po bicie, zazwyczaj bez wpadek wchodzi na werble i ogólnie nie można narzekać. Ale choć Naser jest sprawnym emce, to jego teksty pozostawiają nieco do życzenia. Nie są złe, problem w tym, że są byle jakie, bez żadnych zaskakujących rzeczy. Nawet bragga wywołuje uśmieszek, ale nie dlatego, że to takie sprytne i dowcipne pancze - raczej dość infantylne ('zrób mi przysługę jedź do Gruzji' 'gwałcisz dobre bity, jesteś lamerem' albo 'twoja płyta ma tak płaskie brzmienie, że kurwa mać, mógłbym na niej kłaść gipsową gładź'). Zapewne jest to zawodnik do obserwacji i może z niego coś ciekawego być ale nie tym razem.
    No dobra, sprawdzę 'Gabinet Luster', ale juz bez przekonania. Sprawdzę dlatego, że Naser technicznie jest naprawdę niezły i miło posłuchać kolesia z podziemia z tak dobrze ukształtowanym flow. Jednak jego teksty są dość płaskie, że kurwa mać i też tu można kłaść gipsową gładź. Zwłaszcza, jeśli chodzi o bragga, bo to totalny strzał w stopę.

OCENA: 3\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz