piątek, 11 października 2013

OXON - SŁUCHAJ MNIE EP

nielegal 2013

1. Słuchaj mnie    feat. DJ NORIZ
2. Perspektywy
3. Gotowy
4. Słowa te
5. Z nurtu
6. Wiele szans

    Zapewne niewielu kojarzy Oxona, a szkoda. To członek Hipocentrum, który zadebiutował solowo dwa lata temu krążkiem 'Z Tym Będzie Ci Jeszcze Łatwiej', który, przyznam, był naprawdę pożądny i warty sprawdzenia. Tym razem to tylko (lub aż!) epka, z nowymi producentami i nowym materiałem.
    Ci nowi producenci to Nocne Nagrania, znani z tworzenia porządnych i niebanalnych podkładów. Słusznie, bo Szatt i Nowok popełnili tu sześć naprawdę ciekawych, a do tego fajnych i prawdziwie hip hopowych traków. One mają klimat tych nocnych nagrań, bo najlepiej jest pewnie wrzucić to na słuchawki i zza szyb tramwaju lub autobusu obserwować światła miasta. To jedna z tych płyt, które trzeba smakować, bo bity mają wiele warstw i są po prostu... ładne. Czy ktoś kiedyś słyszał, żeby powiedzieć o hip hopie, że jest ładny? Szatt i Nowok tacy są. 
    Oxon jest naprawdę wartościowym emce. Ma flow, ma głos, ma te skillsy i z równą przyjemnością, co bitów, słuchałem samego rappera. Sam tworzy cały mini album, nie rozmienia się na drobne, zapraszając gości. Oxon opowiada o swoim życiu z perspektywy emce-filozofa, lubiącego zgłębiać zakamarki psychologii i emocji. W zasadzie ciężko tu wskazać najlepszy kawałek - może 'Z nurtu' z chwytliwym, śpiewanym refrenem? Nie wiem, wszystkie kawałki są bardzo dobre.
    Dlatego należy pójść za radą tytułu płyty i słuchać go, słuchać go, słuchać! To płyta króciutka, tylko 22 minuty, ale jakże konkretna - więcej kawałków mogłoby niepotrzebnie rozwodnić album. Świetny materiał.


SŁUCHAJ GO!

OCENA: 5-\6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz