niedziela, 22 marca 2015

GAWIN & PERCEPT - SPIN OFF SHOW EP

nielegal 2015

1. Na wstępie
2. Daimonion   feat. AMANDA NYKAMOWICZ
3. A kiedy upadnę
4. Południowy wiatr
5. Wróć

    To jeden z tych składów, o których nie miałem wcześniej zielonego pojęcia - niby człowiek oblatany, a tu i tak połowa wydających to wielkie niewiadome. Gawin i Percept właśnie wydają epkę - przedsmak pełnoprawnego projektu, który ma nadejść niebawem i wyjść niejako szerzej.
    Cóż, nie mam pojęcia, skąd wzięła się muzyka, bo nie ma o produkcji informacji. Mniemam, że skądś wzięta, jak to na mikstejpach, ale nie jestem pewien, czy poznaję te podkłady. Nieistotne, to i tak tylko kilkanaście minut dość klasycznych bitów, może nie złotoerowych, raczej już tej rodem z XXI wieku, ale w większości bez elektroniki, tylko nadal z samplami. Trochę orientalnych klimatów, wokalne sample, czy klimaty tango - wszystko tworzy całkiem fajne tło dla rapperów.
    Percept to ten z niższym głosem, Gawin obdarzony jest nieco wyższym wokalem, ale obaj moją podobną manierę rymowania. Chłopaki płyną bardzo oryginalnie, mają dość charakterystyczny zaśpiew, który najlepiej widoczny (słyszalny?) jest na samym wstępie, bo ten pierwszy numer od razu przykuwa uwagę słuchacza swoim niecodziennym brzmieniem. Traki są tu krótkie - to takie zajawki tego, co może się zdarzyć w przyszłości: trochę bitewnych klimatów, nieco kryminalnego storytellingu, mistycznych akcji... Jest naprawdę ciekawie.
    Wprawdzie Percept > Gawin, ale nieznacznie, co sprawia, że chłopaków słucha się bardzo dobrze. Przyznam, że nie znałem ich wcześniej, ale naprawdę będę czekał na kolejne dokonania, bo ta przystawka zdecydowanie zaostrza apetyt na danie główne. Poproszę w miarę szybko. Krótkie, ale treściwe.

OCENA: 5-\6

MASZ TU ODSŁUCH, TO SOBIE POSŁUCHAJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza